1 Temmuz 2017 Cumartesi

Sarah Jio / Kelebek Adası / Kitap Yorumu


 
KİTAP: Kelebek Adası
YAZAR: Sarah Jio
YAYINEVİ: Pena Yayınları
SAYFA SAYISI : 281
ASIL AD: Back To You
ÇEVİRİ: Fatma Zeynep Öztürk
PUANIM: 10/10


Herkese Merhaba! 

Bugün sizlerle çok severek okuduğum bir kitabın yorumunu yapacağım.
Öncelikli şunu söylemek istiyorum ki yazarın okuduğum ilk kitabıydı. Eğer Sarah Jio hiç okumadıysanız, hangi kitabından başlayacağınızı bilmiyorsanız Kelebek Adası sizler için kesinlikle ideal bir kitap olacaktır.


ARKA KAPAK YORUMU

''  Mavi kelebeklerin hikâyesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, "Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum," diyemezsiniz. Siz onları değil, onlar sizi bulur. Efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. Olur da gündoğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. Ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız... Artık bildiklerinizi unutun. Belki bambaşka biri girer hayatınıza. Belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. Ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. Kaybolurken bulunursunuz. Geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. Hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.''Kitap Yorumum;

Kitap, dili bakımından oldukça sade ve anlaşılırdı. Hani bazı kitaplar olur ya ''Okuyorum okuyorum bitmiyor'' cinsinden, hıh işte bu kitap o düşüncenizi tamamen kırıp geçecek. Hatta kurgusu sizi öyle bir sürükleyecek ki nasıl bittiğini bile anlamayacaksınız.. Bazı yerlerde gülecek bazı yerlerde ise hüzünleneceksiniz. 
Açıkçası kitap bittikten sonra kendimi bir boşlukta hissetmiştim. Çünkü kitap tahmin edilemeyecek biçimde insanı kendine çekiyor.
Ayrıca Sarah Jio'nun Türk okuyucularına karşı gösterdiği sevgi dolu tavırla  ( Kitabına 'Sevgili Türk okurlarıma' diye başlaması gibi..) gönlümüzde diğer yazarlara oranla bir tık daha güzel bir yer oluşturuyor. 


Kısacası; kitap baştan sona okunmaya değecek bir roman... 

Sevgilerle .. Rabia Yazarın diğer kitaplarının yorumarını da en kısa zaman da yapacağım kendinize çok çok iyi bakın!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder