12 Temmuz 2017 Çarşamba

Şeytanın Eli / Jennıfer McMahon / Kitap Yorumu / Rabia Ökten /


Herkese Tekrardan merhaba!

Uzun bir aradan sonra tekrardan buradayım ve yeni bir kitap yorumuyla karşınızdayım!

HADİ BAŞLAYALIM

Bugün ki kitabımız Jennıfer McMahon'un kaleme aldığı Şeytanın Eli..
Dilerseniz öncelikle kitabımız hakkında genel bir bilgi sahibi olalım.


KİTAP AD:  Şeytanın Eli
ASIL AD: The Winter People
YAZAR: Jennıfer McMahon
YAYINEVİ: Ephesus
SAYFA SAYISI: 428
PUANIM: 10/9

Arka Kapak Yazısı

West Hall’da insanlar gizemli bir şekilde ortadan kayboluyor ve bu vakalara dair kasabada çeşitli efsaneler dolaşıyordur. En tuhaf olaysa 1908 yılına dek uzanır. Sara Harrison Shea, biricik kızının ölümünden birkaç ay sonra evinin arkasındaki tarlada ölü bulunur.Bugünse on dokuz yaşındaki Ruthie, annesi ve kız kardeşiyle birlikte Sara’nın evinde yaşamaktadır. Genç kızın annesi Alice, daima insanlardan uzak olmak konusunda ısrarcı bir tavır sergilemiştir. Ne var ki bu kararı, acı verici sonuçlara yol açar. Ruthie bir sabah uyandığında, annesinin kaybolduğunu fark eder. İpuçlarının peşine düşen genç kız, annesinin yatak odasındaki döşeme tahtalarının altına gizlenmiş bir kitap bulur. İçinde yazılanlar Sara Harrison Shea’ya aittir. Ruthie bu tarihi gizemin içine çekildiğinde, annesini arayan tek kişinin kendisi olmadığını da fark eder.


Kitap Yorumu:
Kitaba ilk başladığımda kafam biraz karışmıştı olaylar sıkıcı bir şekilde ilerliyordu. Fakat okudukça olayın iki zaman arasında geçtiğini farkettim ve bunu farketmemle beraber kitabın okunmaya değer olacağını hissettim. 
Ben gerilim türünde romanları sevmediğim için midir bilmem ama hiç okuyasım yoktu. Fakat dediğim gibi o iki zamanın da birbirine nasıl bağlanacağını düşünürken kitap su gibi akıp gidiyor. Hangi ara bittiğini bile anlamıyorsunuz.. Kitap bittikten sonra bile bende büyük bir etki bırakmıştı..Ve gerilim sevenlerin de bu kitabı ellerinden bırakacaklarını düşünmüyorum.

Konusuna biraz değinecek olursam eğer; Şeytanın Eli adı verilen bir orman var ve West Hall'da da ki insanlara göre, insanlar gizemli bir şekilde ortada kayboluyor hatta ölen insanların orada dolaştığı hakkında çeşitli şeyler görüp duyduklarını söylüyorlar.
Tabi bu gizemli ormanın sırrı çok daha farklı yukarı da yazdığım kadarıyla sınırlı değil..

Dediğim gibi kitapta sevemediğim yönlerden biri başta yaşanan kafa karışıklığı-ki bunun da her gerilim kitabında olduğunu varsayıyorum..
Onun dışında kitap okunmaya değecek bir roman.

Gerilim sevenlerin okuması kesinlikle tavsiyemdir.

Keyifli okumalar <3


Başka kitaplarda buluşmak üzere kendinize çok çok iyi bakın
Sevgilerle.. Rabia


Bana Ulaşın;
İnstagram: R4biaoktn
Tumblr: OkuyanCivciv

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder